טיפול בכוסות רוח

כוסות רוח הן חלק מהרפואה הסינית המסורתית זה אלפי שנים. מצבי הבריאות העיקריים שלהם משמשות כיום כוסות הרוח (שבעבר שימשו בסין לשורה ארוכה של מחלות, בעיות ופתולוגיות) הם כאבי שרירים, כאבים באופן כללי, בעיות נשימה והתקררות (בייחוד בשלביה הראשוניים).

עקרונות שיטת הריפוי בכוסות רוח הם הגברת זרימת הדם (ובעקבותיו הצ'י, אנרגיית החיים) למקום שבו "נתקעה" הזרימה , זרימה תקועה גורמת לתחושת כאב והתפסות. חידוש הזרמת הדם באמצעות הכוסות מחדש ומחייה את זרימת הדם למקום, בדם יש חומרי ריפוי שמגיעים למקום ומחישים את ההחלמה שלו .

הטיפול עצמו מתבצע באמצעות הנחת כוסות מחומרים שונים (זכוכית, פלסטיק, במבוק וסיליקון), המחוממות ומונחות על אזורי המטרה למשך 15-10 דקות. הואקום שנוצר במקום "שואב" לתוך הכוס את העור תחתיו, פוגע בכלי הדם הקטנים שבאזור (הנימים) ויוצר שטף דם. שטף הדם נשאר למשך כמה שעות לאחר הפעולה ובולט על העור בסימן אופייני. הטיפול אינו כואב ואף נעים . אני באוםן האישי עובדת עם כוסות סיליקון , מחזה האש בכוסות הזכוכית השבירות והסיכוי לכוויה בקרב המטופל פחות נוחים לי ומבחינתי רפואה אינטגרטיבית שמשלבת קידמה עם חכמה עתיקה תמיד מועדפת בעיניי