מוצרי חלב ורפואה סינית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מוצרי חלב בראי הרפואה הסינית

לא מובן מדוע יש דיעה רווחת שלא טוב לאכול מוצרי חלב באופן גורף לפי הרפואה הסינית .
אחד המורים שהכי השפיע על התפיסה הטיפולית שלי ושבזכותו אני מטפלת מיקצועית ומיומנת הוא ד"ר ניר עמיר – רופא ילדים ומרפא סיני , ראש מחלקת המירפאה המשלבת רפואה סינית ונוירולוגיה ילדים בבית החולים וולפסון ומנהל מיכללת תמורות טוען : “הרפואה הסינית משתמשת במינוח “קור” כמצב של הפרת האיזון בין יסודות ה-ין – המקרר והמזין וה-יאנג –  המחמם והמניע. יש הסוברים שחלב הוא בעל תכונה “מקררת”, אך ברפואה הסינית קיים קונצנזוס שחלב פרה אינו מקרר. כנראה שהבלבול  במונחים אילו יצר טעות בהבנה. כשהרפואה הסינית מדברת על “קירור” היא אינה מתייחסת לקירור כפשוטו (נזלת, צינון) אלא כמשל לירידה אנרגטית.

“מנקודת ראות סינית, החלב מחזק צ’י(אנרגיה) והוא מזין, אך אם אנרגייה זו אינה מתועלת נכון הוא עלול ליצור מצב של תקיעות(חסימה של האנרגיה) וליחה.  גם כאן צריך לעשות סדר במונחים: הפרשנות הסינית למושג ליחה שונה מזו של  הרפואה המערבית. הסינים מתייחסים לתמונה של צמיגות ואיטיות בגוף, ולא רק לליחה המצטברת בדרכי הנשימה.
ד”ר עמיר מוסיף ואומר, שהסינים ראו בחלב מזון מחזק ולא מזיק. מאחר שהתפיסה הסינית מעמידה את יסוד האיזון בראש סדר העדיפויות, להשגת בריאות גופנית ונפשית, נזק יכול להיגרם רק בשימוש מופרז, כאשר סוג מזון אחד מחליף מזונות אחרים. “הסינים לא התנגדו באופן מוחלט לחלב. התנגדות זו דווקא צמחה מתוך גישות מערביות מאוחרות יותר. הם רק המליצו, כמו בכל דבר אחר, לנהוג במתינות ובמינון נכון. החלב, בראייה הסינית,  הוא מזון ולא משקה ולכן אינה מתייחסת אליו כאל תחליף לצריכת נוזלים”.

משמעות העניין היא  שעל פי הרפואה הסינית אין חשש לצרוך חלב ומוצריו באופן מתון ושפוי כלומר לא כתחליף מוחלט כמקור לחלבון למשל אלא כמזון מזין ומחזק שבהחלט מומלץ לשלבו בתפריט השבועי שלנו .

חג שבועות שמח ובריא . מירב

מעוניינת להתייעץ עם מטפלת

השאירי אימייל ואחזור אליך בהקדם